03/01/2011

Зимна грижа за кожата

Погрижете се за кожата на лицето и тялото си, зимно време е. Главното, което трябва да знаете е, че кожата на лицето се изсушава от студа. Ако имате кожа, склонна към омазняване, то тя ще стане нормално суха, а притежателките на суха кожа ще бъдат доста чувствителни към зимния период.

Важно е да промените грижата за лицето си: ако наблягате на хидратиращите кремове, е добре да ги слагате вечер или като основа за по-мазните дневни кремове; избягвайте измиващите продукти, които имат абразивни частици, защото те допълнително премахват естествената мазнина на кожата и я правят склонна към допълнително изсушаване от студа; а що се отнася до лосионите на спиртна основа, които имат за цел да изсушават кожата, студът ще свърши тяхната работа - при минусовите температури те са напълно излишни.

Важно е да запомните, че зимното време изсушава кожата, а това налага по-хидратиращи грижи за нея независимо от типа кожа, който имате наблегнете на хидратиращите продукти за почистване на лицето. Ползвайте по-меките лосиони, които ще щадят кожата (дори да имате склонна към омазняване кожа), маски с подчертано хидратиращ ефект. Все пак вашата кожа има нужда от редовна хидратация през зимата. Обърнете внимание на кожата около очите, защото тя е много нежна и също ще се нуждае от допълнителни грижи и вероятно различен крем.

Един от начините да запазите влажността на кожата си е да поставяте по-мазен крем през деня. Мазнината предпазва кожата от студа и действа като нейна естествена обвивка, така кожата не може да се дехидратира благодарение на външните влияния. Специалистите не са единодушни, кога трябва да се нанася дневния крем преди излизане: дали това да бъде 20-30 мин. преди излизане или да бъде поне 1 час преварително, но единодушно препоръчват през зимата този период да бъде удължен по възможност повече. Зимните кремове също е добре да съдържат съставка, предпазваща от слънчевите лъчи (UV протекция), защото поражения върху кожата могат да се получат и независимо от студа.



източник:http://kaprizi.org


No comments:

Post a Comment